Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Medojević:"Treba kroz nastavne programe omogućiti djeci koja žele da govore na jedan, za mene, tragikomičan način na koji ni moja baba, koja nije imala četiri razreda osnovne škole, nije govorila, ako je to politička potreba

View previous topic View next topic Go down

Medojević:"Treba kroz nastavne programe omogućiti djeci koja žele da govore na jedan, za mene, tragikomičan način na koji ni moja baba, koja nije imala četiri razreda osnovne škole, nije govorila, ako je to politička potreba

Post  Cistadiplomatija on Thu Aug 18, 2011 5:37 am

Neka na Cetinju više izučavaju crnogorski, a u Pljevljima srpski - kazao je lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević.

"Mi imamo realnost da postoji crnogorski jezik, da ima veći broj ljudi koji govori srpskim jezikom i sad ne treba političari da se bave stručnim rješenjima. Oni treba da donesu ona rješenja koja neće ljude dijeliti i zloupotrebljavati djecu.
Treba kroz nastavne programe omogućiti djeci koja žele da govore na jedan, za mene, tragikomičan način na koji ni moja baba, koja nije imala četiri razreda osnovne škole, nije govorila, ako je to politička potreba."

On je, u intervjuu , kazao da bi strukturu predmeta maternjeg jezika trebalo riješiti kroz nastavne planove, prihvatljive za sve, što bi “djeci sa Cetinja, gdje je crnogorski jezik dominantan, omogućilo izučavanje specifičnosti tog jezika u većem obimu”.

(Ja kazem da dobro pogledate moju sliku na avataru!)

Cistadiplomatija

View user profile

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics