Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Vracen novcanik poslije 16 godina

View previous topic View next topic Go down

Vracen novcanik poslije 16 godina

Post  sveznalica on Thu Jul 17, 2008 5:30 am

Ženi vraćen novčanik posle 16 godina

Veri Marković iz Kragujevca ovih dana je, posle 16 godina, vraćen novčanik, piše kragujevački nedeljnik "Svetlost". List navodi da je novčanik pronađen u jednom od solitera u centru grada i da su ga pronašli stanari te zgrade prilikom čišćenja podruma, a pedesetogodišnju Veru neko od njih je prepoznao po slici iz vozačke dozvole koja se nalazila u kožnom novčaniku.

Markovićeva je u novčaniku, pored vozačke dozvole, imala i zdravstvenu knjižicu, uput za pregled tada jednogodišnjeg sina, rešenje o godišnjem odmoru, rešenje o povećanju plate, ručno pisani kupoporodajni ugovor za "fiću" koju je tada prodala, fotografije brata i bratanca i pokojne majke i sve je u novčaniku bilo uredno spakovano.
"Znam tačno gde mi je novčanik ukraden. Išla sam sa pijace i tu negde se desila krađa, ali i danas mi je neverovatno koliko je lopov bio vešt, jer je novčanik bio u torbi sa dva rajsferšlusa i preko toga je bio kožni deo pričvršćen kopčom", priseća se Markovićeva.
Ona je navela da je neko od stanara zgrade gde je pronađen novčanik doneo u knjižaru, ali u suprotnu od smene kada je radila, tako da ne zna ni ime osobe koja ga je donela, a volela bi da mu zahvali, jer su joj vraćene neke drage uspomene.
Markovićeva je rekla da godinama nije pominjala krađu novčanika, ali je o tome pričala dan pre nego što joj je vraćen i to s koleginicom koja joj je telefonom ispričala da je u autobusu zaboravila torbicu sa dokumentima.
Njene koleginice su joj priredile iznenađenje i novčanik stavile na vidno mesto, tako da ga je čim je ušla u knjižaru odmah prepoznala.

sveznalica
Admin
Admin

View user profile

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top