Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Keywords

prezimena  poreklo  

Affiliates
free forum

Da li ce EU uspjeti da saceka NAS,a da se ne raspadne u medjuvrijemenu

View previous topic View next topic Go down

Da li ce EU uspjeti da saceka NAS,a da se ne raspadne u medjuvrijemenu

Post  Politica on Thu Jul 03, 2008 8:58 am

Potpredsednik srpske vlade Božidar Đelić izrazio je danas uverenje da će buduća vlada, uz veoma mukotrpni rad na tranziciji i ulasku u EU, uspeti odmah da uspostavi model razvoja koji će omnogućiti da seZA DECENIJU-DVE "živi na isti način, sa istim životnim standardom kao u Belgiji ili Italiji".

Ja mislim da On misli da je u pravu.A da li ce Srbija, Crna Gora,Hrvatska....biti u EU, i da li ce EU uopste uspeti da NAS saceka a DA SE NE RASPADNE PRIJE TOGA- zivi bili, pa vidjeli

Politica
Guest

Back to top Go down

Evropo - navikni se na skupocu (nama to nije problem,mi tako oduvijek)

Post  sokolica on Thu Jul 17, 2008 3:52 am

Evropa steže kaiš dok se navikava da živi sa skupoćom, piše dana Fajnenšel Tajms osvrćući se na borbu Evropljana sa sve većom inflacijom, smanjenjem potrošnje i u cjelini gledano turobnim ekonomskim prognozama, prenosi BBC.

Promena potrošačkih navika na starom kontinentu je sve izraženija, piše list i kao primjer navodi podatak da se Evropljani pri kupovini autmobila danas sve češće okreću manjim modelima dok hoteli, turističke agencije i restorani trpe od pada interesovanja.
U Italiji je prisutan novi trend: Italijani idu na kraće godišnje odmore, sve češće voće i povrće kupuju direktno od seljaka na poljoprivrednim imanjima, sve više koriste javni prevoz i daleko su štedljiviji pri kupovini odjeće i kozmetike.
Nemci pak troše manje benzina ali sve redovnije pribjegavaju i rezervoaro-turizmu odnosno odlasku u susjedne zemlje i tankiranju jeftinije gorivo. Skoro četrdeset odsto Francuza rjeđe koriste sopstvene automobile i umjesto toga se oslanjaju na druge vidove transporta.
Britanci sa svoje strane rjeđe kupuju skuplju hranu a i kad odu u samoposluge troše manje.
U Španiji je Koka-kola zabiljležila pad prodaje zbog smanjenja potražnje u restoranima, kafićima i bistorima. Ljudi jednostavno manje izlaze i a osvežavajuća pića kupuju u samouslugama i piju ih kod kuće jer je tako jeftinije, piše Fajnenšel Tajms.
sokolica

View user profile

Back to top Go down

De, prvo da vidimo kako se EU i Amerika snalaze u nevolji, pa onda da ispunjavamo uslove

Post  bogsanama on Wed Oct 08, 2008 8:52 am

Politica wrote:Potpredsednik srpske vlade Božidar Đelić izrazio je danas uverenje da će buduća vlada, uz veoma mukotrpni rad na tranziciji i ulasku u EU, uspeti odmah da uspostavi model razvoja koji će omnogućiti da seZA DECENIJU-DVE "živi na isti način, sa istim životnim standardom kao u Belgiji ili Italiji".

Ja mislim da On misli da je u pravu.A da li ce Srbija, Crna Gora,Hrvatska....biti u EU, i da li ce EU uopste uspeti da NAS saceka a DA SE NE RASPADNE PRIJE TOGA- zivi bili, pa vidjeli

Nije ni malo bez smisla ovo sto govoris.Evo kad covijek sve lijepo sagleda propadose grdne banke u tu Ameriku i u Evropu... Kukaju na sav glas. Stvarno, evo, ja sam pobornik za ideju da se udje u EU, ali sto cemo tamo, ako ce nas sacekat situacija ka sto je i sada kod nas.A cus, jos nas oni grdno ucijenjuju raznoraznim , ako budemo dobri , a mi cemo onda uci kod njih(u tu propast)! E, da se ja sto godj pitam, ja bih sacekao jos malo, jer nije za badava ono :Strpljen -spasen.De, mi da vidimo sto ce biti ovo po svijetu, a ako bude valjalo, a mi cemo onda ispunjavati uslove koje nam postavljaju.

bogsanama

View user profile

Back to top Go down

Re: Da li ce EU uspjeti da saceka NAS,a da se ne raspadne u medjuvrijemenu

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top